Novosadski informativni portal 021

Sport - Ostali sportovi

Svetsko srebro za novosadske kajakašice

Kajakašice Milica Starović i Dalma Ružičić-Benedek osvojile su srebro na Svetskom prvenstvu u Milanu i izborile plasman na Olimpijske igre.

SP u atletici: Amela Terzić u polufinalu

Amela Terzić plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva u atletici, koje je jutros počelo u Pekingu, pošto je u kvalifikacijama na 1.500 metara ostvarila 14. vreme u konkurenciji 34 takmičarke.

Lekar: Medicinski tim možda odgovoran za smrt Bjankija

Bivši lekar Formule 1 Geri Hartštajn smatra da je Međunarodna automobilska federacija odgovorna za smrt francuskog vozaca Žila Bjankija, koji je polovinom jula preminuo ne budeći se iz kome, od posledica povreda glave zadobijenih tokom trke na Velikoj nagradi Japana u oktobru.

Kadetkinje Srbije pete na svetu

Ženska kadetska odbojkaška reprezentacija Srbije zauzela je peto mesto na prvenstvu sveta u Peruu pošto je danas savladala selekciju Nemačke sa 3:0 (25:19, 25:19, 19:17), posle 74 minuta igre.

Postupak protiv 28 atletičara zbog dopinga

Međunarodna atletska federacija (IAAF) pokrenula je postupak protiv 28 atletičara čiji su uzorci, uzeti na svetskim šampionatima 2005. i 2007, pozitivni posle naknadne analize.

Srbiju na Svetskom prvenstvu predstavlja četvoro atletičara

Svetsko prvenstvo u atletici biće održano u Pekingu od 22. do 30. avgusta, a Srbiju će na tom takmičenju predstavljati Ivana Španović, Amela Terzić, Dragana Tomašević i Asmir Kolašinac, saopštio je danas Atletski savez Srbije.

Hrvati sinoć nisu imali šanse protiv Srbije, naši momci su odigrali spektakularan meč i sasvim zasluženo stigli to titule šampiona sveta, što su priznali i mediji iz drugoplasirane Hrvatske.